Pradžia » Žaidimai » Kaip žaisti pokerį

Kaip žaisti pokerį

Kaip žaisti pokerį? Kokios pokerio taisyklės? Šie du klausimai tikriausiai sukasi kiekvieno bepradedančio žaisti šį žaidimą galvoje. Tačiau pokeris yra daugiasluoksnis žaidimas, turintis keletą rūšių, su gan skirtingomis taisyklėmis, strategijomis bei statymų struktūromis (pavyzdžiui, ribotas ir neribotas statymas). Populiariausios pokerio rūšys pasaulyje Texas Holdem, Omaha Holdem, 5 kortų pokeris, 7 kortų, Crazy Pineaple ir daugybė kitų. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausios pokerio rūšies —Texas Holdem taisykles. 

Texas Poker Holdem gali žaisti nuo 2 iki 10 žaidėjų. Prieš kortų dalinimą daromi du priverstiniai aklieji statymai, mažasis, dar kitaip vadinamas small blind, bei didysis, kitaip big blind. Tuomet, kai žaidėjai atsako į abu priverstinius statymus, kiekvienam išdalijamos po 2 kortas. Pokerio žaidėjai, pradedant žaidėju, sėdinčiu po to, kuris dėjo big blind, pamatę savo kortas toliau paeiliui atlieka statymus (bet), į juos atsako tokia pat pinigų arba žetonų suma (call), padidina statomą sumą (raise), sutinka atversti bendrą kortą nedidinant banke esančios sumos (check) arba numeta kortas (fold), jei turimų kortų kombinacija jų netenkina.
 
Pažymėtina, jog šios rūšies pokeryje kiekvieno atsakymo į statymą suma negali būti už jį mažesnė. Toliau ant pokerio lošimo stalo iš kortų kaladės išdalijamos 3 atverstos bendros kortos, kitaip dar apibūdinamos kaip the flop. Vėl atliekami statymai. Ant stalo padedama ketvirta bendra korta (turn). Žaidėjai vėl atlieka statymus. Atverčiama penkta bendra korta (river). Paskutinį kartą atliekami statymai. Po šio statymo, partijoje likę žaidėjai parodo savo kortas (Showdown).
 
Žaidimą laimi tas žaidėjas, kurio 5 kortų (sudarytų iš 2 esančių rankose ir 3 ant stalo arba 1 esančios rankose ir 4 ant stalo) kombinacija yra stipriausia (aukščiausias hand`as) , šiam pokerio žaidėjui atitenka ir bankas (pot) — visų pokerio žaidėjų pastatytų pinigų ar žetonų suma. Jei 5 bendros kortos yra geriausia kombinacija, tuomet bankas (pot) padalijamas po lygiai žaidėjams, 

Pokeryje galimos tokios kortų kombinacijos (stipriausia viršuje, silpnėjimo tvarka):
 
1. Karališka eilė (royal flush) — vienos rūšies, pavyzdžiui širdžių, tūzo, karaliaus, damos, valeto ir dešimtakės kombinacija;
 
2. Vienos rūšies eilė (straight flush) — 5 kortos, sudarančios eilę ir yra vienos rūšies;
 
3. 4 vienodos (four of a kind) — 4 tos pačios vertės kortos, pavyzdžiui, devynakės;
 
4. Pilnas namas (full house) — 3 vienodos vertės kortos ir 2 tos pačios vertės kortos (pavyzdžiui, 3 dešimtakės ir du karaliai)
 
5. Rūšis (flush) — 5 tos pačios rūšies kortos, pavyzdžiui vynų;
 
6. Eilė (straight) — 5 kortos, kurios sudaro seką;
 
7. Trys vienodos (three of a kind) — 3 tos pačios vertės kortos;
 
8. Dvi poros (two pairs) — pavyzdžiui, 2 tūzai ir 2 damos;
 
9. Pora (one pair) — pavyzdžiui, 2 valetai;
 
10. Aukšta korta (high card) — visos 5 kortos nesudaro aukščiau aprašytų kombinacijų.

Geriausia pokerį mokytis žaisti kartu su draugais arba internete, svetainėse, kur galima pokerį žaisti online arba stebėti žaidžiančius kitus dalyvius iš viso pasaulio. 


Balsavimas

Žiūrėta: 10445   |   Balsų: 12   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345


Komentarai

2011-02-17 :D:D ziaurus nemoka pokerio:tu pwzd turi A 6 ir paskui iskrenta 5 korotos ir ziurai ar yra tavo kortos tarp tu 5 kortu ar ne jeij ne tai nusimeti jai jo dedi all in arba raise,call
by Mangirdas

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai