Pradžia » Sveikata » Kaip gydyti kosulį

Kaip gydyti kosulį

Kaip gydyti kosulį ?Kosulys, kaip ir temperatūra, yra simptomas, dėl kurio dažniausiai tėvai kreipiasi      į gydytoją. Kaip įprastas ir vargiantis simptomas, jis gali būti tiek sunkios ligos, tiek lengvo negalavimo požymis. Vyresnio amžiaus vaikai iš dalies sugeba kosulį sąmoningai reguliuoti, slopinti, maži vaikai šito nesugeba, todėl kosulys juos vargina labiau. Jei kosulys trunka mažiau nei 3 savaitės – vadinamas ūminiu, jei ilgiau – lėtiniu. Peršalimo ligų sukeltus negalavimus, kad jie netaptų lėtiniais, būtina gydyti.

Kokios kosulio priežastys?

1) Pašalinės medžiagos (pvz. dulkės, maistas ar kiti svetimkūniai) kvėpavimo takuose.
2) Viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų įvairios kilmės infekcija

Kaip gydyti kosulį?

Geriausias kosulio gydymas – jį sukėlusios ligos gydymas ar dirgiklio pašalinimas. Kartu skiriami vaistai.

Jei kosinčiam ligoniui nėra slogos ir neskauda gerklės, kosulys gali būti sukeltas visai ne peršalimo. Dažniausiai pacientai patys įtaria, kada jie kosi ne dėl peršalimo. Jei kosulys kilo dėl rūkymo, astmos ar pasireiškė gausus skrepliavimas, kai atkosimos gelsvos, žalsvos arba su krauju gleivės, reikia kreiptis į gydytoją!

Į gydytoją taip pat reikia kreiptis, jei gydomas kosulys užsitęsė ilgiau nei dvi savaites, jei dar aukščiau pakilo temperatūra, pasireiškė kvėpavimo sutrikimai ar atsirado skausmas už krūtinkaulio.

Kosulį slopinantys vaistai būna centrinio ir periferinio poveikio. Centrinio veikimo kosulį slopinantys vaistai mažina padidėjusio kosulio centro aktyvumą, periferinio - slopina periferinių kvėpavimo organų sričių kosulį provokuojančius dirginimo impulsus.

Drėgnas ar sausas kosulys?

Drėgnas kosulys

Jei kosulys pagaliau pasidaro gleivingas, t.y. produktyvus, vartojami gleives skystinantys vaistai (ekspektorantai), kurių veikliosios medžiagos: acetilcisteinas, ambroksolis, bromheksinas. Pakeisdami gleivių struktūrą, jie padaro jas mažiau klampiomis ir taip palengvina atsikosėjimą. Atsikosėjimą lengvinančios vaistažolės: anyžius, pankolis, raktažolė, saldymedis, čiobrelis.

Sausas kosulys


Kad sausas dirginantis kosulys mažiau vargintų, vartojami vaistai, turintys kosulį slopinančių veikliųjų medžiagų. Vaistažolės sausam kosuliui gydyti: piliarožė, ankstyvasis šalpusnis, islandinė kerpena, miškinė dedešva, siauralapis gyslotis. Augaliniai kosulį slopinantys vaistai tuo pačiu metu gydo ir kvėpavimo takų gleivinę, nes padengia ją gleivėmis.

Paprasčiau būtų kosulį gydyti universalesnio poveikio preparatu, kuris tiktų ir sausam, ir drėgnam kosuliui

Balsavimas

Žiūrėta: 19606   |   Balsų: 14   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345



Komentarai

2010-12-20 Gal padetu arbatzoles nemeginau. Mane tai kamuoja kosulys sausas jau 3sav teks eiti pas gyditoja =( nesuprantu kas uzejo man
by Bella
2009-08-16 aciu jus man daug padejote as pas jus paskaiciusi suzinojau daug ka
by sigita

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai