Pradžia » Sportas » Kaip išsirinkti irklavimo treniruoklį?

Kaip išsirinkti irklavimo treniruoklį?

Naudojantis irklavimo treniruokliu, vos vieno judesio pagalba įdarbinama ir viršutinė, ir apatinė kūno dalis, o ypač – nugaros raumenys. Reguliariai sportuodami su juo, Jūs sutvirtinsite raumenis, tačiau tuo pačiu išlaikysite atletišką kūną, o taip pat galėsite atlikti ir intensyvias kardiotreniruotes. Teigiama, kad irklavimo treniruokliai padeda kovoti su nugaros skausmais, tad privalumų šiuo atveju tikrai netrūksta – belieka išsiaiškinti, kaip išsirinkti patį tinkamiausią.
 
Stabdžių sistema 

Stabdžių sistema yra vienas esminių kriterijų renkantis irklavimo treniruoklį, kadangi nuo jos priklausys ir tam tikros paties įrenginio savybės. Patys paprasčiausi yra įrenginiai su hidrauline stabdymo sistema – čia nėra daug skirtingų apkrovos lygių ir motyvuojančių programų, tačiau vienas pagrindinių šių treniruoklių privalumų yra nedidelė kaina. Magnetiniai irklavimo treniruokliai laikomi vienais populiariausių – naudojantis jais, kur kas greičiau ir paprasčiau galima pasiekti pageidaujamą pasipriešinimą, o tvirtesnė konstrukcija ir tikro irklavimo imitavimas šiems įrenginiams prideda dar kelis papildomus pliusus.
 
Vakarų šalyse ypač daug dėmesio sulaukia irklavimo treniruokliai su vandens pasipriešinimo sistema – jie ypač vertinami dėl savo dizaino ir natūralaus judesio atkartojimo. Naudojantis tokiu treniruokliu, galima girdėti vandens garsus, tad motyvacijos treniruotės metu bus dar daugiau, tačiau yra manančių, kad didesnis triukšmas vis dėlto yra šios sistemos trūkumas – kaip yra iš tikrųjų, priklauso nuo kiekvieno asmeninių poreikių. Aukščiausio lygio sportininkų dažnai mėgstami irklavimo treniruokliai su oro pasipriešinimo sistema – jie patogiai valdomi, turi tvirtą, kokybišką konstrukciją ir dažniausiai yra tinkami net ir itin aukštiems žmonėms. Prekyboje taip pat galite atrasti įvairių kombinuotą stabdymo sistemą turinčių prietaisų – platus šių ir kitų tipų irklavimo treniruoklių pasirinkimas siūlomas Pigu.lt elektroninėje parduotuvėje.
 
Irklavimo treniruoklio konstrukcija
 
Treniruoklio ilgis ir kiti išmatavimai yra svarbūs ne tik dėl užimamos vietos kambaryje – šie parametrai ypač aktualūs tuomet, jeigu šiuo įrenginiu naudosis aukštesni nei 1,80 m asmenys. Tokiu atveju dažniausiai yra netinkami hidrauliniai irklavimo treniruokliai, pasižymintis kur kas mažesne konstrukcija, tačiau pasirinkimas priklausys nuo konkretaus modelio – pritaikymo galimybės ir maksimalus naudotojo svoris dažniausiai yra nurodytas kiekvieno treniruoklio aprašymuose. 
Tiems, kurie namuose turi mažiau erdvės, rekomenduojama rinktis irklavimo treniruoklį, kurį galima sulankstyti – nenaudojamas jis užims kur kas mažiau vietos, tad lengviau surasite jam tiksiančią vietą kambaryje. Kai kurie modeliai taip pat turi transportavimo ratukus – toks variantas suteiks galimybę dar patogiau perkelti treniruoklį į kitą vietą. 
 
Papildomos funkcijos
 
Renkantis turėtumėte atkreipti dėmesį į konkretaus irklavimo treniruoklio galimybes – kiek yra skirtingų pasipriešinimo lygių, kokios detalės įeina į komplektaciją, koks maitinimo šaltinis yra naudojamas bei kokią informaciją rodo prietaiso ekranas. Žinoma, nuo funkcionalumo priklauso ir treniruoklio kaina, tad iš anksto turėtumėte pagalvoti apie savo galimybes ir poreikius – jeigu irklavimo treniruoklis bus naudojamas dažnai, vertėtų pasvarstyti apie tvirtesnį ir kokybiškesnį gaminį, o jeigu dar tik pradedate savo pažintį su sportu, Jums užteks ir paprastesnio modelio. Šie treniruokliai išsiskiria gausiu asortimentu, tad jeigu Jus domina efektyvios viso kūno treniruotės, tikrai surasite Jums tiksiantį variantą. 

Balsavimas

Žiūrėta: 6254   |   Balsų: 0   |   Vidurkis:   dar neįvertinta
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai