Kaip rašyti CV
Atsakymas į klausimą kaip rašyti CV turėtų būti išskaidytas į keturias dalis.
Tam, kad CV būtų gerai parašytas, pastebimas ir aktualus, jis turėtų atsakyti į šias aktualias temas.
1. Tikslingumas
Tai svarbi dalis siekiant pakeisti darbdavį ar įsidarbinti. Todėl svarbu, kad atranka būtų organizuota kruopščiai, nuosekliai, o darbdavys išpirmo žvilgsnio susidarytų apie Jus teisingą įspūdį. CV skaito žmogus, kuris gali įtakoti Jūsų įdarbinimą. CV galite papasakoti koks žmogus esate, ką veikiate ir jau pasiekėte, ir ką, Jūsų nuomone, galėtumėte nuveikti naujame darbe. Gerai, jei gyvenimo aprašymu įžiebsite skaitytojo norą artimiau su Jumis susipažinti. Todėl labai gerai pagalvokite, ką norite pasakyti ir kaip tai padarysite. Svarbiausiems dalykams nepagailėkite nei laiko, nei vietos. Kai kurie patyrę darbdaviai skaito ir “tarp eilučių”, ir pakvies Jus nepaisant kai kurių neatitikčių, tačiau vargu ar to sulauks prastai paruošto CV autorius.
2. Tobulinimas
Geras CV retai paruošiamas iš karto. Po dienos ar dviejų Jums gali kilti mintis kaip gerai pateikti norimus dalykus. Skubomis paruoštus dalykus reikia taisyti. Jūsų paties raida irgi turi įtakos. Iš karto po universiteto baigimo parašytas CV praėjus penkeriems metams gali sudaryti klaidingą įspūdį apie Jus. Jei norite dar labiau išdailinti savo CV, duokite jį paskaityti jus pažįstantiems žmonėms ir išklausykite jų nuomonės. Tačiau pasitikėkite savo požiūriu, nuomone bei stiliumi ir venkite Jums nepriimtinų pagražinimų. Būtinai perskaitykite savo CV kelis kartus.
3. Forma
Geras CV būna įvairių formų ir dydžių. Aiškumas, tvarkingumas ir teisybė - tai vienintelės taisyklės. CV dydis priklauso nuo Jūsų. Nebūtina pristatinėti viską iki smulkmenų. Tačiau nemažinkite jo, jei turite ką papasakoti, bet atminkite, kad nedaug žmonių mėgsta skaityti ilgesnį nei dviejų puslapių CV. Kai kuriuos ilgesni CV netgi erzina. Dar neskaičius CV galima apie Jus susidaryti įspūdį. Asmenybė nėra nei kažkas blogo, nei baisaus, ji tiesiog yra. Atminkite, jog Jūs negalite žinoti nei kas skaitys Jūsų CV, nei ką tas žmogus mėgsta. Teksto paryškinimas, fotografijos, spalvos ir kiti efektai – tai akivaizdūs privalumai, tačiau nepraraskite saiko. Svarbu atsižvelgti ir į gavėjo bei organizacijos kultūrą. Kūrybiškoje, novatoriškoje aplinkoje Jūsų asmeninis stilius bus suvoktas kitaip nei tradicinėje, formalioje. Kai abejojate kokį stilių pateikti, rinkitės labiau tradicinį variantą.
4. Turinys
Gyvenimo aprašyme pateikite asmeninę ir kontaktinę informaciją. Apie išsilavinimą įrašykite tik pačius svarbiausius faktus. Jei ketinate pateikti ilgesnį kursų sąrašą, pridėkite atskirą priedą, bet tik tuo atveju, jei tai aktualu siekiant užimti norimą darbo vietą. Darbo patirtį galite nurodyti chronologine tvarka, tačiau kai pristatote paskutinę darbovietę, darbdavys turi suprasti pagrindinius dalykus. Turėtumėte rašyti net tik darbo stažą, darbdavius ir pareigas, papasakokite daugiau apie užduotis, atsakomybės lygį, svarbesnius pasiekimus ir projektus. CV pabaigoje paminėkite kalbų įgūdžius, papildomą profesinį išsilavinimą, garbingus laimėjimus, jei to reikia konkrečiu atveju. Laiko periodus nurodykite metų ir mėnesio tikslumu. CV formos ir turinio pateikimas labai skiriasi nuo vieno žemyno iki kito. Šiaurės Amerikoje pabrėžiami asmeniniai pasiekimai ir komunikaciniai įgūdžiai. Europoje akcentuojamas paprastumas ir kuklus pareigų pristatymas. Šiaurės Amerikoje apie pusę CV specialiai parašomi taip, kad “spinduliuotų energija”, o tikrinti CV turinį universitetuose ir buvusiose darbovietėse šiose teistis linkusiose bendruomenėse vengiama. Europoje tyčinės klaidos atsiranda mažėjant atstumams, tačiau tai nieko negąsdina. Konsultantai atsitiktine tvarka tikrina faktus kol išgauna tiesą. Būkite atidus.
"Kaip rašyti CV" - Informacija paimta iš MPS Enterprises Ltd. interneto svetainės.
Komentarai