Pradžia » Marketingas » Kaip pritraukti žiūrovus?

Kaip pritraukti žiūrovus?

Kaip pritraukti žiūrovusŽiūrovai eidami į teatrą dažnai net nesusimąsto, kas juos traukia pamatyti vieną ar kitą spektaklį. Režisieriai pripažįsta - sugalvoti naują masalą, ant kuris pritrauktų žiūrovus, darosi vis sudėtingiau.

E. Jokubauskas skirsto režisierius į du tipus: kūrėjai ir strategai. Pastarieji, anot jo, ir galvoja apie tai, kaip pritraukti kuo daugiau žiūrovų.

"Aš tikrai nesu strategas ir neturiu stalčiuje pasidėjęs kabliukų, kuriuos galėčiau panaudoti tinkamu momentu. Aš tiesiog kuriu spektaklį pasitelkdamas visas teatrines gudrybes. Galbūt man sudėtingiau pritraukti vaikus į teatrą, tačiau tikiuosi, kad vaikai, atėję į teatrą, perduoda iš lūpų į lūpas, kad šį spektaklį verta pamatyti.

Manęs toks teatras, kur naudojama daug kabliukų, nežavi. Aš žaviuosi tais režisieriais, kurie kuria teatrą tomis priemonėmis, kurios yra jam tinkamos, ir nesivaiko pigių triukų, kaip pritraukti kuo daugiau žiūrovų. Manau, kad tokia iniciatyva labiau reikalinga komerciniuose teatruose. Jei aš būčiau nepriklausomas režisierius, galbūt visai kitaip kalbėčiau", - sakė E. Jokubauskas.

"Žinoma yra režisierių - egoistų, kurie statydami spektaklį galvoja tik apie save. Arba jie yra genijai, jei jie net negalvodami apie žiūrovus, sugeba juos pritraukti", - svarstė R. Kaubrys.

Be kita ko, žiūrovus galima patraukti ir tiesiog tinkamai pasirinktu kūriniu. Vieni režisieriai stengiasi statyti dar niekada šalyje nestatytus kūrinius, kiti, atvirkščiai, - renkasi kuo žinomesnius autorius ir juos savaip interpretuoja.

Žiūrovus į teatrą galima vilioti ir kitomis priemonėmis - didelis vaidmuo skiriamas reklamai. Tiesa, ne visi teatrai, ypač valstybiniai, gali sau tai leisti dėl lėšų stygiaus.

Daugelis režisierių pripažįsta, kad vienas iš garantų, jog spektaklis bus lankomas - pasikviesti garsius žmones. Nesvarbu, ar tai įžymūs aktoriai, muzikantai, scenografai, ar visai kitos sferos atstovai.

Lietuvoje vis dažniau teatrų scenose žiūrovai išvysta estrados atlikėjus - Andrius Mamontovas vaidina Hamletą, Marijonas Mikutavičius - Romeo. Tai praktikuoja ir Klaipėdos muzikinis teatras.


Balsavimas

Žiūrėta: 7087   |   Balsų: 2   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai