Pradžia » Marketingas » Kaip pradėti verslą?

Kaip pradėti verslą?

Kaip pradėti verslą?

Ar verslininko darbas tikrai jums?

Svarstote pradėti savo verslą? Norite būti pats sau bosas? Norite uždirbti daug pinigų? Pats valdyti savo laiką? Visi šie dalykai nėra tiesiogiai susiję su nuosavu verslu. Dažnu atveju, ypač verslo pradžioje, jus turėsite dirbti daug daugiau negu paprastame darbe, dažnai turėsite dirbti viršvalandžius ir savaitgaliais. Turėsite įdėti daug pastangų ir laiko, kad pradėtumėte uždirbti pinigus. Turėsite išmokti daug naujų dalykų, jums prireiks atkaklumo ir stiprybės, turėsite kovoti su iššūkiais ir sunkiai galėsite užsimiršti apie darbo problemas netgi atostogų metu.

 

Pagalvokite kodėl jūs svarstote nuosavo verslo idėją? Gal būt tai ko jūs tikitės iš nuosavo verslo galima pasiekti kitu - lengvesniu - būdu? Yra daug darbų, kuriuose gausite pakankamai laisvės, pinigų, realizuosite save ir būsite laimingas. Taigi pirmiausia pagalvokite kodėl norite savo verslo, ar turite tam reikiamų savybių ir ar tai yra geriausias būdas jūsų norams patenkinti. Apsisręsiti padės žmonės turėję panašios patirties  - pabendraukite su žmonėmis, kurie turi savo verslą, jeigu yra galimybė praleiskite darbo dieną su jais, išsiaiškinkite ar jums tikrai tinka ir patinka verslininko darbas.

Idėja

Jeigu tvirtai apsisprendėte, kad norite savo verslo, pradėkite galvoti apie sritį, kurioje norėtumėte dirbti. Pradedant savo verslą, pravartu turėti tam tikrą pranašumą prieš konkurentus. Jeigu dar neturite verslo idėjos, pagalvokite, kuo esate pranašesnis už kitus, galbūt esate ekspertas kokioje nors srityje, galbūt turite kokių nors pomėgių, naudingos patirties, ryšių arba esate palankioje situacijoje tam tikrai veiklai.

Svarbu, kad jūsų veikla jums patiktų. Jeigu jums patiks tai ką darote, būsite laimingesnis, be to dažnai reikės ilgai "pasėdėti" prie darbų, o tai daryti maloniau ir lengviau jeigu darbas jums "prie širdies". Štai pora klausimų, kurie gali padėti jums išsiaiškinti ką jūs mėgstate daryti:

Ką veiktumėt gyvenime jeigu žinotumėt, kad tikrai pasiseks?

Ką veiktumėt jeigu laimėtumėte daugiau pinigų negu reikia iki gyvenimo galo?

Analizė ir planas

Kai jau žinosite kokio verslo norite, prieš dirbant toliau, verta patikrinti ar idėja verta dėmesio. Objektyviai išanalizuokite idėją, pasidomėkite esama situacija jums aktualioje aplinkoje. Sukurkite optimistinį, realistinis ir pesimistinį idėjos vystymo scenarijų. Galite idėją analizuoti jums patogia forma, taip pat galite naudotis jau egzistuojančiais metodais - vienas paprasčiausių SWOT (angl. - Strengths Weaknesses Opportunities Threats) analize  - išsiaiškinkite idėjos stiprybės, silpnybes, galimybes ir grėsmes.

Taip pat pagalvokite kokie resursai bus reikalingi jūsų idėjos įgyvendinimui: kokių žmogiškųjų išteklių reikės - kokių specialistų, kiek darbininkų, kur jų rasite, kaip juos motyvuosite ir pan., kokių finansinių resursų reikės - ar užteks jūsų santaupų, ar reikės išorinių investuotojų ir jeigu reikės, kaip pritrauksite jų lėšas. Sukurkite verslo biudžetą, kiek galima smulkiau suplanuokite visas išlaidas, potencialias pajamas, suskaičiuokite kada verslas atsipirks, kiek pelno jis generuos. Ir galiausiai padarykite konkrečių veiksmų planą ir nustatytomis datomis ir metodais, kaip patikrinti ar pasiekiate nustatytų tikslų.

Jeigu analizė rodo, kad jūsų idėja bus pelninga, o jūs jaučiate, kad norite dirbi su šia idėja, tuomet apsikaustykite atkaklumu ir pradėkite kurti savo verslą.


Balsavimas

Žiūrėta: 5164   |   Balsų: 1   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai