Pradžia » Maistas » Kaip gerti vandenį?

Kaip gerti vandenį?

Gerti vandeniVanduo - labiausiai paplitusi Žemėje medžiaga. Ji dengia 2/3 Žemės paviršiaus. Vandens yra visuose gyvuosiuose organizmuose ir jis būtinas gyvybei palaikyti. Gėlo vandens atsargos Žemėje nedidelės. Tuo tarpu didėjant žmonių skaičiui ir plėtojantis pramonei, vis daugiau vandens suvartojama ir kartu užkrečiama.

Gera žinia visiems norintiems sulieknėti – tyrimai rodo, kad geriant daugiau vandens, riebalų atsargos, sukauptos organizme, ima mažėti ir atvirkščiai, vartojant mažiau vandens, riebalai kaupiasi sparčiau. Taigi prieš pradėdami save kankinti įvairiomis dietomis, tiesiog pabandykite per dieną išgerti keliomis stiklinėmis daugiau vandens – galbūt rezultatai jus nustebins.

Dieną pradėti nuo 1-2 stiklinių vandens. Valgyti galima po 30-45 minučių.Taip pat galima 30-45 minučių prieš visus valgius gerti 1 stiklinę vandens. Pvz., prieš gaminant valgį, išgerti stiklinę. Kol valgis bus paruoštas, jau ir bus praėjęs tas laikas. Ypatingai svarbu koralinio vandens stiklinę prieš valgį gerti žmonėms su padidintu skrandžio sulčių rūgštingumu ir viršsvoriu.

Po valgio gali kilti noras atsigerti po kokių 45 minučių. Tuomet galima išgerti 1-2 gurkšnelius, bet didesnį kiekį patartina gerti ne anksčiau kaip po 1-1,5 ar net 2 valandų. Kuo suvalgytas maistas turi daugiau baltymų, tuo ilgiau negalima gerti didelio kiekio vandens, nes baltymai (mėsa, kiaušiniai, sūris) virškinami skrandyje ir išbūna ten iki 2 val. Jei gersime tuo metu šarminį vandenį, tiesiog praskiesime skrandžio sultis ir sutrikdysime virškinimo procesą. Jei valgomi vaisiai, gurkšnoti vandenį galima ir po 30 minučių, nes vaisiai, ypač saldūs, po kokiu 20-30 minučių jau būna žarnyne.

Mokantis labai gerai gerti vandenį, nes smegenų darbo pajėgumai priklauso nuo vandens kiekio. Smegenys - pats jautriausias vandens trūkumui organas (smegenys – 80% vanduo). Jei paskaitų metu žmogus gurkšnoja vandenį, jo smegenys geriau aprupinamos deguonimi, o tuo pačiu mažiau pasireiškia mieguistumas. Kuo vanduo šarmiškesnis - tuo daugiau jis prisotintas deguonimi. Jei kankina galvos skausmai, depresija, pirmoji pagalba - taip pat vanduo.

Neleidžia kauptis skysčiams

Gerti daug vandens svarbu ir todėl, kad tai geriausia priemonė... pašalinti skysčių perteklių iš organizmo. Taip taip, čia nėra jokio paradokso. Kai mūsų kūnas negauna pakankamai vandens, jis tai supranta kaip pavojaus signalą ir ima kaupti kiekvieną jo lašą. Šis vanduo kaupiasi audiniuose, ertmėse tarp ląstelių. Dėl tokių vandens sankaupų didėja organizmo svoris, sutinsta rankos ir kojos. Beje, daugelio reklamuojamų dietų ir priemonių, padedančių greitai (per kelias dienas ar savaites) numesti svorio, veikimas pagrįstas, tuo, kad jos pašalina skysčių perteklių iš organizmo. Tačiau tokiomis priemonėmis pašalinti skysčiai labai greitai vėl susikaupia, be to, taip dar labiau apsunkiname inkstų darbą. Vienintelis užtikrintas būdas atsikratyti šios problemos – duoti organizmui tai, ko jam reikia, tai yra – daug vandens. Tik tuomet jis nustos kaupti vandens atsargas audiniuose

Apibendrinimas, kodėl būtina gerti vandenį:

1) Organizmo vandens atsargas geriausiai papildyti vandeniu, jis padeda virškinti ir visus kitus gėrimus.
2) Nepakankamas organizmo aprūpinimas vandeniu gali sukelti ląstelių dehidrataciją, suardyti cheminę organizmo pusiausvyrą ir sukelti įvairias ligas.
3) Vanduo reikalingas geram smegenų funkcionavimui
4) Vanduo apsaugo ir sutepa sąnarius bei sustiprina raumenis
5) Vanduo garantuoja odos ir kitų audinių skysčių balansą
6) Vanduo užtikrina organizmo temperatūros reguliavimą
7) Vanduo pašalina iš organizmo nuodingas medžiagas ir medžiagų apykaitos šalutinius produktus
8) Vanduo būtinas gerai kraujo apytakai, jis perneša maistines medžiagas, deguonį ir gliukozę į ląsteles
9) Vanduo būtinas medžiagų apykaitai, maisto įsisavinimui ir cheminiams organizmo procesams


Balsavimas

Žiūrėta: 23031   |   Balsų: 75   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345


Komentarai

2013-11-10 Rasa, tai todėl tau skysčiai kaupiasi, nes organizmas jo negaudamas pakankamai pradeda jį kaupti. :)
by Gi
2013-03-07 Kai reikia gerti po valgio papildus ar vaistus uzgeriant stikline vadens,kaip tada teisingai gerti?
by ramute
2013-02-03 puikus straipsnis,nezinojau,kad vanduo vandeni naikina!Man kaupiasi skysciai.pabandysiu vandeniu gydytis
by rasa
2012-06-29 ACIU !!! saunus, puikus straipsnis !!! :))))))
by Rasa
2011-08-11 Labi rekomenduoju knygą "Jūsų kūnas šaukiasi vandens". NUOSTABI KNYGA. Smulki informacija apie vandenį. Paaiškinta kaip jį gerti ir įrodymai - laiškai žmonių, stebuklingai išgijusių nuo sunkiausių ligų tiesiog geriant vandenį! :)
by Karolina
2011-08-08 labai vertingas straipsnis. As irgi daug gerdavau skysciu ir po valgio, ir kartais net valgio metu. Dabar zinosiu, kad tai neteisinga.
by Daina
2011-03-31 dėkui, gerai, jog sužinojau, kad po valgio negalima gerti vandens, nes tuo metu išgeriu jo stiklinę :)
by Justina
2011-02-18 Aciu už puiku straipsni, turiu antsvori, manau pasinaudojus patarimais bus lengviau mesti svori.
by Natalija
2009-07-12 Tikrai šito nežinojau. Ačiu.
by barmenas
2009-04-06 Saunus straipsnis.kaip tik sportuoju ir labai truko informacijos, kaip ir kada teisingai gerti vandeni.
by gintare

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai