Kaip šokti
Kai kurie žymūs šokiai:
1) Breikas - šokis kilęs iš Bronkso apie 1970 metus.
2) Salsa - muzika ir šokis, gimęs Kuboje iš ispanų, afrikiečių bei indėnų muzikos ir šokio mišinio.
3) Tango – Lotynų Amerikos šokis, sukurtas Argentinoje ir Urugvajuje. Šokis šokamas pagal tango muziką.
4) Valsas - šokis koncertinis kūrinys (dažniausia virtuozinis) solo instrumentams, balsui arba orkestrui; stambios ciklinės formos dalis
Tačiau ši kartą kalbėsime apie ne tokį įžymų šokį - milonga.
Milonga glaudžiai susijusi su tango. Šių dviejų muzikos rūšių ištakos tos pačios. Milongos ritmas skiriasi nuo tango, be to, jai būdinga linksma nuotaika.
Pradedantis tango šokėjas dažnai susiduria su klausimais: kokia čia muzika? Milonga? O kaip šokti milongą?
Svarbiausia milongos (šokio) taisyklė: su kiekviena milongos takto nata daromas vienas žingsnis. Tai supaprastina milongos žingsnelius, todėl jie ne tokie įmantrūs kaip tango. Šokant valsą galima naudoti tuos pačius žingsnelius kaip ir tango, tik šokti valso ritmu. Tango valsą galima šokti ir lėtai, tačiau būtina nuolatos judėti.
Norint šokti milongą, kuri yra į tango šokį, visgi jau reikia žinoti tango principus ir turėti jo šokimo įgūdžių. Todėl lyginant milongą ir tango aptarsime jų skirtumus:
1) Kūno ašis nelaikoma tiesiai, kaip tango metu. Ji lengvai krypsta į kairę ir į dešinę pagal ritmo siūbavimą.
2) Milongos metu apsikabinimas turi būti glaudus arba labai glaudus – tik taip galima užtikrinti, kad partnerei bus perduodamos greito ritmo interpretacijos.
3) Milongos pobūdis – grubokas, liaudiškas, ne toks elegantiškas kaip tango. Pvz. žingsnis daromas iš karto dedant visą pėda, o ne pirštus.
Milongos žingsniai:
1) Milongoje žingsniai gali būti dedami įstrižai. Yra daugybė specialių, milongai pritaikytų žingsnių sekų, kurios puikiai išnaudoja šią galimybę.
2) Sunkiausia yra pereiti nuo vienodų tolygių prie dvigubai greičiau daromų žingsnių. Paskutinis dvigubų žingsniukų sekos (corrida) žingsnis turi būti didesnis, tam kad būtų pasiruošta šios sekos pabaigai.
3) Milongai būdingi mažyčiai tripenimą primenantys žingsniukai, kurie atliekami abiejų partnerių dvigubai greičiau už ritmą, arba kuriuos papuošimui atlieka tik partneris, norėdamas pabrėžti moters žingsnius (sobrepasos).
4) Šokio žingsnių pagrindas – vienodi, tolygūs vaikščiojimo žingsniai. Posūkiai atliekami nesustojamai tęsiant žingsniavimą. Galima atlikti vieną kitą voléo. Įvairaus pobūdžio sustojimai, gancho, ir pėdos stūmimai kaip arrastre arba lapíz netinka.
Komentarai