Pradžia

Kaip fotografuoti

Kaip fotografuoti žmonės ir ne tikSu skaitmeniniais fotoaparatais fotografija pagaliau tapo tikru kasdieniniu reiškiniu. Galva svaigsta vien nuo nuotraukų, kasdien įdedamų į įvairias fotoelekronikos svetaines kiekio. Viena iš dažniausiai aptariamų nuotraukų tema - kaip žinome yra žmonės. Deja, retas mūsų žinome apie žmonių fotografavimo techniką, išskyrus standartinį prašymą šypsotis. Kelias iki profesionalių nuotraukų ilgas, bet net jei pasinaudosite paprasčiausiais šio straipsnio patarimais, jūsų nuotraukos kaip mat visa galva pralenks diletantiškus išblyškusius nuo blykstės vampyrų raudonomis akimis portretus..

1) Fotografuojate ne pasui, todėl nebūtina vieno žmogaus galvostaikyti į patį nuotraukos centrą. Pabandykite patraukti ją į vienąkurią pusę, ar paprašykite pasukti ją įkypai.

2) Nerikiuokite fotografuojamų žmonių kaip kareivių. Sukurkite iš galvų savotišką “trikampį” su aukščiausiu žmogumi centre. Dalis jų gali sėdėti ar būti pritūpę.

3) Fotografuodami patalpoje venkite naudoti lubų apšvietimą - jissukuria nemalonius vertikalius šešėlius. Verčiau jau susineškitestalines ir naktines lempas iš visų kambarių.

4) Jei jūsų fotoaparatas gali pritraukti vaizdą (dauguma gali), taiverčiau jau maksimaliai pritraukite vaizdą, o ne prieikite patys. Perarti stovintis fotografas varžo.

5) Fotografuojant kelis žmones, suglaustos jų galvos sukuria stiprią intymumo ir draugystės nuotaiką.

6) Jei fotografuojate vaikus, būtinai “nusileiskite iki jų lygio” -atsitūpkite ar atsiklaupkite. Vaikams pozuoti nuobodu - duokite jiemskokį žaislą, užsiėmimą.

7) Fotografuodami kalbėkitės su žmogumi. Taip padėsite jam atsipalaiduoti ir “pagaudysite” išraiškų. Blogiausias kadras - tas, kuriame žmogaus veidas yra be jokios išraiškos.

8) Specialios studijos neturime, bet galima apsieiti ir be jos. Fotografuodamižmogaus portretą, paprašykite, kad jis laikytų didelį balto popieriauslapą apačioje taip, kad ant jo kristų šviesa ir atsispindėtų įneapšviestą veido pusę.

9) Nesvarbu, ką jums sakė tėvai - fografuoti prieš šviesą tikrai galima.Šviesa už žmonių galvų ir nugarų gali sukurti įdomią aureolę,išryškinti plaukų spalvą, jų purumą.

10) Fotografuodami portretus dieną, nepamirškite blykstės! Įjunkite,kad ji veiktų nuolat, net ryškiai apšviestoje aplinkoje. Portretuoseneliks nemalonių šešėlių, o fotografuojamųjų akyse atsiras šelmiški žiburiukai.

11) Jei fotografuosite žmonių portretus su maksimaliai pritrauktu“zoom” vaizdu, sukursite labai jaukų portretą, nes fonas susilies, oveido bruožai bus išraiškingesni.

12) Jūsų fotoaparatas veikiausiai turi priemones prieš raudonų akiųefektą. Blogiausia tai, kad mes jomis nesinaudojame. Neskubėkitespausti mygtuko iki galo - leiskite pirminei blykstei sumažinti fotografuojamųjų akių vyzdžius.

Galima būtų prirašyti dar dešimtis kitų vertingų patarimų, bet visiškai pakaks, jei pasinaudosite bent šiais :) .


Balsavimas

Žiūrėta: 9454   |   Balsų: 7   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai