Pradžia » Darbas » Kaip sukurti efektyvią įmonę atsikračius nenaudingų verslo įpročių

Kaip sukurti efektyvią įmonę atsikračius nenaudingų verslo įpročių

Silicio slėnis yra XXI-ojo amžiaus rojus. Įžymiausios technologinės kompanijos, tiesiogine to žodžio prasme keičiančios pasaulį, palanki darbo aplinka, oras, pritvinkęs idėjų, talento ir potencialo – Silicio slėnis įkūnija tai, kas persmelkė šiuolaikinę verslo aplinką – supratimas, kad idėja yra viskas.

Nors idėjos svarba nenuginčijama, verslo sėkmės paslaptis niekaip nesusiveda į paprasčiausią formulę, kurioje idėja – svarbiausias kintamasis. Priešingai: verslo sėkmė pagrįsta daugybės rinkos veiksnių sąveika, matematiniais skaičiavimais, sudėtingais socialiniais faktoriais bei verslo įmonės vidinio klimato formavimu. Savaime suprantama, lygybėje itin akcentuotinas pelno siekimas, tačiau ne ką mažesnę svarbą įgauna ir įmonės kaštų mažinimas.

Ir nors internete gausu informacijos apie tradicines sąnaudų mažinimo programas, iki šiol stebėtina, kiek daug smulkiojo ar vidutinio verslo įmonių pasirenka gana švaistūnišką modelį, nepaisydami svarbiausių gairių, kaip organizuoti savąją įmonę.

Vidinės komunikacijos gerinimas
Nepaisant to, jog pastarasis amžius valdomas technologijų bei greičio, didžioji dalis įmonių darbuotojų susiduria su efektyvumo stoka būtent dėl vidinės komunikacijos problemų. Anot Webtorials atlikto tyrimo, vadinamieji žinių darbuotojai, daugiausiai savo darbe susiduriantys su informacija bei jos sklaida, itin daug laiko praleidžia atlikdami organizacines užduotis, kuriančias menką pridėtinę vertę. Pavyzdžiui, kiekvienas toks darbuotojas savo 8 valandų darbo dienoje net 74 minutes iššvaisto bandydamas susisiekti su kitais kolegomis, klientais ar partneriais. Žinoma, pasiekti klientus kartais tikrai iškyla sunkumų, tačiau kitas skaičius, susijęs su vidinės komunikacijos efektyvumu gali nustebinti dar labiau: vidutiniškai net 39 minutės, taigi, daugiau nei pusvalandis, praleidžiamas vien perteikiant tą pačią informaciją skirtingais kanalais (el. paštu, skambučiais, gyvų susitikimu metu, ir kt.).

Kaip pranešama apklausoje, kurioje kalbinti patys įmonių darbuotojai, 60 % apklaustųjų teigė, kad net 75 % jų įmonės kolektyvo sudaryti iš vadinamųjų žinių darbuotojų. Tai akivaizdi dauguma, tad padidinus jų produktyvumą bent ketvirtadaliu (t.y. viena valanda per dieną), visoje įmonėje galima sukurti net 6 papildomas savaites produktyvaus darbo.

Tinkamos darbo aplinkos kūrimas
Patogus stalas, reguliuojamo aukščio kėdė ar modernus darbo kompiuteris, atrodo, jau tapo savaime suprantama verslo kasdienybės dalimi, tačiau būtina atsižvelgti ir į daugybę kitų vidinių bei išorinių aplinkos veiksnių. Ofiso pastatas su stiklinėmis sienomis bei dirbtiniu apšvietimu – itin naujas žmonijos, įpratusios prie saulės šviesos ir natūralių lauko sąlygų, išradimas. Nenuostabu, jog keli dešimtmečiai, praleisti tarp kartoninių biuro sienų, nepakeis per ilgus evoliucijos tūkstantmečius išugdyto žmogaus polinkio laiką leisti natūralioje buveinėje.

Todėl įrenginėjant ofisą, sprendžiant esminius ar net smulkius interjero klausimus, patartina visada vadovautis natūralumo taisykle. Pavyzdžiui, net natūralios šviesos kiekis, patenkantis į darbo vietą pro langus, gali stipriai paveikti emocinę žmogaus būklę ir tokiu būdu – sumažinti arba pagerinti jo produktyvumą. Apklausa, atlikta Amerikos Interjero Organizacijos, parodė, jog net 68 procentai darbuotojų skundžiasi apšvietimu savo darbo vietose. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog dirbtinė šviesa kenkia akims ar net gali sukelti galvos skausmus.

Natūrali šviesa – geriausi alternatyva bet kokiam apšvietimui. Vienas tyrimas, atliktas Britanijoje, teigia, jog vien tik langų skaičius buvo svarbiausias faktorius, nulemiantis darbuotojų pasitenkinimą jų biuro pastatu. Natūralus apšvietimas mažina darbuotojų sveikatos problemų skaičių bei kelia jų pasitenkinimą darbu, kas galiausiai lemia ir kur kas didesnį jų produktyvumą.

Kaštų mažinimas slypi net detalėse
Tvarus verslo modelis, besirūpinantis aplinka, dažnai pristatomas kaip atsakingo verslo pavyzdys, kuris turėtų imponuoti lygiai taip pat aplinkos tausojimu susirūpinusiam klientui. Tačiau atkreiptina ir tai, jog tvarumas organizacijoje pasireiškia ne tik geresniu socialiniu įvaizdžiu, bet ir sumažėjusiomis išlaidomis.kaip gauti leidimą statyti namą

Jau seniai dalis įmonių atsisakė korespondencijos ar sąskaitų išrašymų fizinių laiškų pavidalu – atsiskaitymai, žinių perdavimas vykdomas kur kas efektyvesne komunikacijos priemone – internetu. Kai kurie specialistai pataria, jog technologiniai kaštai taip pat gali būti sumažinti, pavyzdžiui, parduodant šiek tiek jūsų jau panaudotą įrangą arba atvirkščiai – įsigyjant kokybiškus antrų rankų prietaisus.

Jei rizikuoti visgi nesinori, sutaupyti galima ir kitose srityse. Tarkime, automobiliai dažnos įmonės gyvenime yra būtinas atributas, tačiau kartais jie naudojami tikrai ne kiekvieną dieną. Negana to, eksploatacijai išleidžiami dideli pinigai, mat automobilis – nuolatinės investicijos. Ypač turint senesnės markės mašiną, kuri dėl daugybės verslo susitikimų skirtingose miesto vietose pasiekusi aukštą kilometražą, gali būti linkusi gesti ir versti įmonę kolekcionuoti sąskaitų išrašus automobilių taisyklose.

Automobilis – taip pat ir svarbi įmonės reprezentacijos detalė, todėl juos atnaujinti būtina kas kelerius metus. Todėl taupant išlaidas vertėtų pasvarstyti, galbūt išeitimi taptų automobilių nuoma. Juolab, kad dažnai tai darant didžiuosiuose šalies miestuose, pavyzdžiui, pasidomėjus automobilių nuoma Vilniuje ar auto nuoma Kaune, į nuomos kainą įeina ilgalaikė mašinos priežiūra, draudimas, o prireikus pasirūpinama remontu, leidžiant įmonės darbuotojui laiką skirti produktyvesnėms veikloms nei tinkamo autoserviso paieškai.

Svarbiausia – taupyti kartu
Ir nors įmonės administracija gali imtis įdiegti naujausias taupymo programas, schemas, mažinti lėšas priimant drąsius ir inovatyvius sprendimus, bene svarbiausia – suprasti, jog bendros pastangos gali atsipirkti kur kas greičiau. Todėl jeigu visas įmonės kolektyvas supranta, kaip svarbu ilgalaikei verslo sėkmei nešvaistyti lėšų, uždavinys, nulemiantis įmonės pasisekimą, gali būti išsprendžiamas kur kas lengviau.

Balsavimas

Žiūrėta: 3480   |   Balsų: 0   |   Vidurkis:   dar neįvertinta
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai