Pradžia » Buitis » Kaip sumontuoti dušo kabiną

Kaip sumontuoti dušo kabiną

Bute ar privačiame name dušo kabina ne tik atrodo gražiai, bet ir yra didelis komfortas. Kaip teisingai įrengti dušo kabiną?

Svarbiausia  iš anksto susipažinti  su montavimo reikalavimais, pasiruošti įrankius ir kokybiškas medžiagas.  Teisingai sumontuota dušo kabina suteiks daug teigiamu emocijų,  ilgai ir saugiai tarnaus.

Kokie gali būti montavimo variantai.
Dušo kabinos montavimą bute i ar privačiame name galima atlikti keliais variantais, priklausomai nuo kabinos konstrukcijos ir naudotų medžiagų.
Norint sumontuoti  dušo kabiną su  plokščių pagrindų, visų pirma reikia išlyginti grindis ir padaryti skylę kanalizacijos angai atitinkamo dydžio.

Dušo kabinų rušys:

Paprastos kabinos  be pagrindo statoma ant nuožulnių grindų, kurios dažai įrengiamos sporto salėse:


Dušo kabina su plokščių pagrindu ir paprasta kanalizacijos anga.

Dušo kabina turinti daug funkcijų ir įmontuotu garų generatorium.Pardavime galima rasti įvairių dušo kabinų modelių, nuo  nedidelių matmenų iki labai erdvių. Geriausia rinktis kabina nemažesne kaip 80 ant 80, - prausimosi metu reiks judėti pasilenkti, pakelti rankas. Kuo didesnė  erdvė kabinoje tuo mažiau jausite diskomforto.

Dušo kabinos yra apvalios, kvadratinės, pusiau apvalios, stačiakampės formos.
Renkantis kabina reikia atkreipti dėmesį  į elementus pagamintus iš stiklo. Storumas stiklo turi nemažesnis negu 6 mm, toks stiklas yra atsparesnis mechaniniams pažeidimam. Kabinos apipavidalinamas renkamasi pagal pirkėjo skoni . Ji gali būti raštuota, įvairios spalvinės gamos, matiniu arba permatomu.

Įrankiai ir medžiagos darbui

Reikia išlanksto viskuo pasirūpinti – jūs sutaupysite laiko ir jėgų montavimo eigoje, jei nereiks begio į parduotuves dėl smulkmenų.
Šaiba su skyle M16;
kokybiškas sifonas
aštrus peilis
silikoninis hermetikas
atsuktuvas kryžiukas
statybinis lygio matuoklis
veržliaraktis
lankstus vamzdžiai, kad pajungti vandeni
pirštinės

Būna konstrukcijų su dušo galvutėmis, kaskadinio ir paprasto tipo. Kabinos gali turėti maišytuvą su termo reguliatoriumi, keičiantis vandens temperatūrai ji palaikys nustatyta vandens temperatūrą.
Kaip sumontuoti kabiną su nužulnėmis grindimis
Sandarinimas nuotekų skylės iš apačios padėklo

Sandarinant nuotekų skylę negalima naudoti akrilinį  sandarinimo klijų. Jis tinka išoriniams sandarinimo darbams.
Savarankiškai montuojant kabiną galima padaryti ją su nuožulniomis grindimis. Šitam variantui reikės padaryti  grindyse duobutę, kad įmontuoti nuotekų skylę. Įprastas variantas kabinos grindis išklijuojama plytelėmis , jos dedamos kampu, žemiausia vieta yra prie nuotekų skylės. Tokio pavidalo grindis neleidžia užsilaikyti vandeniui ant kabinos grindų, vanduo pilnai subėga į nuotekų skylę.

Koks funkcionalumas dušo kabinos gali būti?

Pirkėjai dušo kabinas montuoja su šiais komponentais:
padėklas;
galine plokštę ir šoninėmis sienomis
viršutinė plokštė
durys
priedai – skirtingu modelių kabinoms skirtingi.
Labai patogu naudotis kabinomis kuriose yra funkcija hidro masažo. Tokiose kabinose montuojami specialus purkštukai, kurie paskirsto su tam tikru  intensyvumu vandens srovę.  Masažo efektas pasiekiamas kai automatiškai įsijungią  purkštukai.  Kuo daugiau purkštukų tuo sudėtingesnė kabinos konstrukcija.
Dušo kabinos gali turėti netik masažo, bet ir garų funkcijas. Montuojant tokio modelio kabinas svarbiausia – užtikrinti tinkamą oro cirkuliaciją ir tolygiai paskirstyti garus kabinoje.  Jose būna sumontuojama ventiliatoriai.

Montavimas dušo kabinos su hidromasažu funkcija reikalauja, kad vandentiekio vamzdžiuose būtų daugiau negu 2 atmosferos slėgis. Tai pat svarbu sumontuoti vandens regeneracijos sistemą – tai prailgins santechninės įrangos tarnavimo laiką.

Kaip pačiam sumontuoti kabiną

Sumontuoti dušo kabiną savo jėgomis bute arba nuosavame name  visiškai įmanoma.  Dėl to nebijokite išsiklausinėti parduotuvės konsultanto kurioje ketinate įsigyti kabiną.  Turi būtinai nuodugniai išnagrinėta instrukcija.  Atsiradus neaiškumams arba klausimams , kuriuos ne iki galo suprantate, kreipkitės į konsultantą – juk parduotuvėse konsultantai tam ir yra.
Montavimas dušo kabinos beveik visada prasideda nuo santechninės sistemos

Padėtis dušo kabinos gali būti tokie:

priglausti prie sienos
kampe patalpos

Norint kokybiškai sumontuoti pačiam dušo kabiną reikia atlikti keletą parengiamųjų darbų.
vanduo, kanalizacija ir elektra turi būti pirma atvesta negu bus pradėta montuoti dušo kabiną.
dušo kabinos nutekamoji anga turi būti ne aukščiau negu 70mm nuo kanalizacijos angos.
montavimas turi būti vykdomas kaip siūlo gamintojas instrukcijoje.
Tose vietose kur jungęsi detalės turi būti ištepta hermetiku. Džiuvimo laikas priklauso nuo markės, tai gali užtrukti iki 24 val.    
Smulkiau apie kanalizacijos ir padėklo montavimą
Tiem, kuriems trumpos informacijos nepakanka, gali būti naudinga ši informacija.
Montavimas prasideda nuo kanalizacijos atvedimo.
Nuotekų skylę kabinos prijungiame prie kanalizacijos.
Hermetiko pagalba sandariname sujungimą.
Padėklo nuotekų skylę įstatome sandarinančia tarpinę.
Kita tarpinę ištepate silikoniniu  hermetiku.  Įstatome tarpine iš kitos pusės padėklo ir nuotekų mazgą pritvirtiname varžtais.
Sekantis žingsnis – montavimas padėklo ir kitų kabinos elementų.
Schema pajungimo dušo kabinos prie vandentiekio.

Sienoje tvirtiname sąvaras, kurios turi būti komplekte. Jas reikia tvirtinti ne aukščiau negu dekoratyvinė panelė. Jei padėklas neturi dekoratyvines panelės, tai sąvarų tvirtinimo aukšti nustatome pagal kanalizacijos pajungimą.

Prieš pradedant savarankiškai montuojant kabiną, tą vietą kur padėklas jungesi su kanalizacijos vamdziu reikia hermetizuoti. Hermetiškumas tikrinamas  į padėklą įpilant vandens.
Jei tokiu būdu  neradome ne sandarumo, tada pradedam fiksuoti ir išlyginti horizontalioje plokštumoje padėklą. Fiksavimas vyksta reguliuojamu kojyčių, kurios yra padėklo apačioje dėka. Konstrukcijos su padėklų yra patogesnes negu su nuožulniomis grindimis.

Po to kai padėklą užfiksavome ir išlyginome.  Statybinio lygio pagalbą ant sienų sužymime vietas kus tvirtinsime kabinos sienų profilius.  Juose sumontuojame  stiklus ir durų vyrius.  Dušo kabinų konstrukcija gali būti skirtinga, bet pagrindinių elementų montavimas visur  vienodas ir turi būti aprašytas instrukcijoje.
Bet kuri instrukcija prie pradedant darbus turi būti išsamiai išnagrinėta.
Po to pajungiamas vandens maišytuvas, tarp šalto ir šilto vandens vamzdžiu turi būti  maždaug 15cm.

Kad savarankiškai pajungti maišytuvą su vandentiekio vamzdžiais, naudojami ekstrentrikai. Sandarinimo priemonė metaliniams vamzdžiams naudojama pakulos. Tokioms medžiagoms kaip plastmasė ar metalo plastmasė,  pakulų  ne reikia naudoti nes sudrėkusi jinai išbrinksta ir dėlto gali pažeisti sriegį ir pati vamzdi.

Durys ir kiti konstrukcijos elementai montuojami vienas kito atžvelgiu, Po to kai uždedame kabinos stogą, patikriname kabinoje esančia elektroniką. Surinkta konstrukcija turi ramiai pabūti kol išdžius hermetikas.

Kai patikrinamas kabinos hermetiškumas visų sujungimų  ir neradus ne sandarumu, pritvirtinama duris ir kitos dekoratyvinės panelės.

Balsavimas

Žiūrėta: 9336   |   Balsų: 8   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai