Pradžia » Buitis » Kaip kambarinius augalus persodinti?

Kaip kambarinius augalus persodinti?

   Kambarines gėles geriausia persodinti pavasarį, kovo—balandžio mėnesiais, vos joms pradėjus augti.

Prieš persodinimą reikia paruošti kiekvienai gėlei tinkamus žemių mišinius ir parinkti tinkamo dydžio vazonus.

Negalima sodinti gėlių į per didelius ar per mažus vazonus. Reikia, kad naujojo vazono skersmuo būtų 2—3 cm didesnis už senojo. Gėlėms tinkamiausi vazonai yra neglazūruoti moliniai ir nedažyti mediniai. Visai netinka įvairūs metaliniai indai.

Prieš sodinimą senus vazonus reikia gerai iššveisti su soda arba pelenais šepečiu ir išplauti karštu vandeniu . Naujus vazonus reiktų keletą valandų pamirkyti vandenyje.

   Vazono dugne esanti skylutė pridengiama šukele, iškila puse į viršų, po to  įpilama 1—5 cm sluoksnis žvyro (atsižvelgiant į vazono dydį) ir užberiama truputį paruošto žemių mišinio.

Gėlė išimama iš vazono ir medine mentele atsargiai nuvaloma senoji žemė. Aštriu peiliu apipjaustomos negyvos šaknys ir gėlė statoma į naująjį vazoną taip, kad stiebas būtų pačiame vazono centre, o šaknies kaklelis lygiuotųsi su vazono viršum. Į vazoną palei kraštus pilamas žemių mišinys  ir prispaudžiamas medine mentele, kad neliktų tuštumų.

Persodinta gėlė gerai palaistoma ir kelias dienas laikoma atokioje nuo saulės vietoje. Persodinti kaktusai, ypač turintys mėsingą, stambią antžeminę dalį, dažniausiai naujoje purioje žemėje silpnai laikosi — virsta iš vazono. Juos prilaikyti reikia medinėmis atramėlėmis, įsmeigtomis į vazoną.


Balsavimas

Žiūrėta: 4042   |   Balsų: 0   |   Vidurkis:   dar neįvertinta
Įvertink: 12345


Komentarai

Kolkas komentarų nėra. Būk pirmas!

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai