Pradžia » Apskaita » Kaip taupyti pinigus?

Kaip taupyti pinigus?

Patarimai norintiems sutaupyti pinigųŠeimos ūkis – tai ne tik daržai ir galvijai, bet ir bendros pajamos, išlaidos, poreikiai, išreikšti išleidžiamais pinigais, ir galimybės, išreikštos uždirbamais pingiais. Taigi kiekvienas, kuris gauna pajamų ir planuoja išlaidas, jau yra ekonomistas, nors ir be ekonominio ar buhalterinio išsilavinimo. Pagrindinis (bet ne vienintelis) biudžeto sudarymo principas – išlaidos neturi viršyti pajamų, kas liko – santaupos. Kad būtina turėti santaupų, nesiginčys nė vienas. Iš  jų kaupiamos atsargos nenumatytiems atvejams,  lėšos planuojamiems pirkiniams ir  tam laikui, kai pajamų užsidirbti nebepajėgsime dėl amžiaus, sveikatos būklės. Ar galime šiandien taupyti. Oficiali statistika rodo, kad išleidžiame daugiau negu uždirbame. Tačiau oficialioji statistika šiuo požiūriu neatspindi tikrosios padėties. Didelę dalį sudaro neoficialios pajamos, kurių gali būti  tiek pat kiek oficialiųjų. Situacijos dvilypumas greičiausiai lemia ir prieštaringus apklausų rezultatus. Pagal vieną – du trečiadaliai gyventojų teigia turį galimybę taupyti, pagal kitą – pusė žmonių gyvena nuo algos iki algos.

Štai keli patarimai kaip protingai taupyti pinigus, niekam nepakenkiant:

1) Suplanuokite biudžetą savaitei į priekį. Tai gana lengva. Jei galite, suplanuokite biudžetą mėnesiui į priekį, tačiau tokio biudžeto sunku laikytis. Savaitinius biudžetus lengviau įgyvendinti. Nustatykite sau sumą, kurią galite išleisti, kokią sumą ketinate atsidėti santaupoms ir kokią sumą ketinate pasilikti nenumatytiems atvejams.

2) Nesivaikykite garsių prekinių ženklų. Kaip suprasti?! Daugiau jokių Kraft? Jokių Royale? Nusiraminkite. Daugumai žmonių ne itin rūpi, kokią greitai paruošiamą sriubą laikote indaujoje. Daugumos buityje naudojamų smulkmenų, pavyzdžiui popierinių rankšluosčių ar popierinių servetėlių, neprivalo puošti garsūs prekiniai ženklai.

3) Suvokite, kad Jums nėra gyvybiškai svarbu pamatyti naujausio filmo su Angelina Jolie premjeros kino teatre. Sutinkame, kad žiūrėti filmus kino teatre yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Tačiau pagalvokite, kiek išlaidų: kuras, maistas, kompiuteriniai žaidimai, vakarienė po filmo...
Nenumirsite, jei naujausia filmą su mėgiama aktore pamatysite po mėnesio, kai bilietai į filmą atpigs. Juk Jums nereikia 10 porų džinsų ar 17 porų batų vien dėl to, kad jie tokie gražūs ir nauji.

4) Saugokitės kreditinės kortelės žabangų. Malonu žinoti, jog kreditinėje kortelėje turite 5000 litų limitą. Tačiau, jei savo banko sąskaitoje neturite 5000 litų, negalėsite padengti kredito ir palūkanos kaip reikiant Jus nustekens. Dėl šios priežasties venkite atsiskaityti kredito kortele.
Atminkite, ką Jums sakė tėvai, kai gavote pirmąją kreditinę kortelę: „Tik būtiniausiems atvejams!”. “Jei dabar nenusipirksiu to naujojo video žaidimo, jis bus išparduotas. Tai yra būtiniausias atvejis – juk tikrai taip nemanote, tiesa? Liga ar didelė bėda – tai yra būtiniausias atvejis, kai galite pasinaudoti kreditine kortele.

Štai ir viskas! Tikimės, kad šie patarimai padės Jums taupyti pinigus. Ir dar viena smulkmenėlė: išsiaiškinkite, kodėl švaistote pinigus daiktams, kurių Jums visiškai nereikia? Pirkimo manija? Parduotuvių terapija? Verčiau pūskite muilo burbulus – tai pigiau ir kur kas smagiau.


Balsavimas

Žiūrėta: 14242   |   Balsų: 33   |   Vidurkis:   5
Įvertink: 12345


Komentarai

2012-12-09 Na su losimais imanoma sutaupyt, bet imanoma ir labai daug prarast... Daug paprasciau planuoti savo islaidas, niekada nepirkti spontaniskai. Pavyzdziui jei as zinau kad man reikia kazkokio daikto ir tai nera labai skubu tai ieskau to daikto su nuolaida, kaip as neseniai nusipirkau patalyne pasinaudojus kuponai akcija, siaip net gerokai sutaupiau, negu buciau pirkus kur nors parduotuveje.
by Audrone
2012-05-28 SKleidziat erezijas su tais triobet, tikrai laimingesniais netapsite ten nueje.
by Edvinas
2010-12-02 zinoma, kad losiant rulete, pokeri ymanoma islosti, nes bent jau man triobet, tai puikiai sekas laimeti
by rimas
2010-09-02 namanau, kad losiant automatu ar kazino rulete imanoma islosti. jei ir laimi, dazniausiai azarto pagauti pinigus tuojau pat ir pralosi, arba euforijos apimtas zmogus - jog laimejo, tuos pinigus tikrai nepanaudoja taupymui. planuoti biudzeta tikrai svarbu betkokioje situacijoje. Ir tai nera taip sunku, planuokite ir atsitiktines islaidas.
by ass
2010-08-02 nesvarbu kiek gaunama algos - visad galima atideti taupymui, nors ir 10 litu. Tie, kas issvaisto tuos pacius 10 ar 100 litu, tie issvaitys ir milijona.
by galima
2009-12-28 jau kiek planuoju ta biudzeta, tai man vis nesiseka, nes papildomos islaidos tik pasitaiko ne laiku. o del triobet svetaines, tai tikra tiesa, galima kazkiek laimeti, nes pinigus laiku sumoka ir neapgaudineja
by paulius
2009-12-22 Suprantat, kartais zmonems nera is ko taupyti. del to geriau viena kita karta surizikuoti ir pastatyti kokia sumele ant ruletes. Tuomet gali sekme jums nusisypsoti ir laimesite. Atsidaryk triobet tinklalapi ir suprasi apie ka as.
by Povilas

Tavo komentaras:
Vardas*:
Komentaras*:
(jei negalite perskaityti apsaugos kodo, tiesiog atnaujinkite puslapį F5 pagalba)
Apsaugos kodas*:
* - privalomi laukai !


Draugai
Zaidimai2.lt,
Zaidimai88.lt,
Nemokami-zaidimai.lt 
flash žaidimai internete.
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai